Прекин на водата во дел од Карпош

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на приклучна цевка на „Леринска“ бр. 51, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица, вклучително и сите деловни објекти и Амбасадата на Република Германија.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10 часот до завршување со санација на дефектот (општина Карпош).

Претходна вестВо Црна Гора почна генерален штрајк во образованието
Следна вестСара Стефаноска од Вардар со прв трансфер надвор од Македонија