Претпладне со дожд, попладне намалена облачност

Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната до 18 степени

Повремени внежи од дожд ќе има и на поголемиот дел од Македонија. Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во Пелагонија. Утринската температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а дневната од 13 до 21 степен.

Претходна вестСтартува патувачкото кино „Македокс“
Следна вестЗаев: Заврши времето на штанцање дипломи