Приведен маж кој пукал со сигнален пиштол пред неговата куќа

Доцна синоќа бил приведен 54-годишен маж од кавадаречкото село Бегниште, откако пукал со сигнален пиштол пред неговата куќа.

-На 08.05.2023 во 22.35 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го привеле Б.С.(54) од с.Бегниште, кавадаречко, затоа што околу 20.20 часот го нарушил јавниот ред и мир со пукање од сигнален пиштол пред неговата куќа.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестНа Пендиков утре со највисоки почести ќе му биде врачено бугарското државјанство
Следна вестПриведена мајка, осомничена дека ги тепала двете малолетни деца