Провалиле во станот на 67-годишна жена но не украле ништо

Физички напад од две машки лица пријавила вчера возрасна скопјанка, соопшти полицијата.

МВР информира дека 67-годишна жена од Скопје, пријавила дека синоќа (28.09.22) околу 01.20 часот, две лица влегле во нејзиниот дом и физички ја нападнале.

-Таа пријавила оти две машки лица со употреба на сила влегле во нејзиниот дом, физички ја нападнале, но не одзеле ништо. Полицијата работи на расчистување на случајот.