Сама дома, во скопско село, родила мртво бебе

Жена од селото Драчевица, Скопско, која била бремена во шестиот месец, вчера пријавила дека додека била сама дома, родила мртво бебе.

Од лекар од итната медицинска помош кај новороденчето била констатирана смрт, без траги на насилство, информираат од полицијата.

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.

Претходна вестВо Гази Баба расте бројот на активни случаи на Ковид-19, во Чаир се намалува
Следна вестПредизборна порака до функционерите од граѓаните: Барем да работевте колку што се сликате!