Се преврте автомобил кај Соборниот храм

Синоќа во сообраќајна несреќа се преврте автомобил на булеварот „Партизански одреди“ во близина на Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје.

Според информациите, во незгодата немало повредени лица.

Полицијата изврши увид по што ќе бидат познати повеќе детали.

 

Претходна вестВлезниците за студентите во културните установи на 50 отсто
Следна вестЧетиринаесет лица возеле без дозвола, осуммина зборувале на телефон…, казнети 137 возачи