Седуммесечно бебе починало по пад од импровизиран кревет во семејниот дом во Вевчани

Седумесечно бебе починало во специјалната болница во Охрид откако паднало од импровизиран кревет во семејниот дом во Вевчани.

-Ноќеска во 01.04 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во специјалната болница „Св.Еразмо” во Охрид, по извршен хируршки зафат, починало седуммесечно бебе од Вевчани, кое, претходниот ден околу 16 часот, било донесено во болницата од неговата мајка, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

Бебето, според пријавеното, било примено во болницата со хематом на главата и по констатирано мозочно крварење, веднаш била извршена операција.

Според изјавата на неговата мајка, повредите настанале по пад од импровизиран кревет во семејниот дом во Вевчани.

-По насока на Јавен обвинител, телото ќе биде пренесено до Судска медицина во Битола каде ќе се изврши обдукција. Се преземаат мерки за расветлување на настанот, се вели во полицискиот билтен.

Претходна вестСообраќајка на улица „Ферид Бајрам“ во Скопје, повредени две лица
Следна вестУбаво, градскиот мешан хор „Вардар“ освои златен медал на Меѓународниот хорски фестивал во Бијељина