Штипјанец синоќа бил нападнат пред угостителски објект во трговски центар

Вчеравечер во СВР Штип било пријавено дека се случил физички напад пред угостителски објект во трговски центар во Штип.

Полицијата соопшти дека според пријавата, лице со иницијали А.Н. го нападнал триесет и четиригодишниот Г.Ј. од Штип.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСпасовски: Да се биде припадник на МВР претставува посебна чест и огромна одговорност
Следна вестЈа нападнал својата 70-годишна мајка, приведен насилен скопјанец