Скопјанка паднала во автобус и тешко се повредила

На 29.12.2020 во 17:20 часот било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“, во близина на мост „Обединети Нации“, Т.Ј. од Скопје, додека се превезувала во автобус „ман“, управуван од С.Т.(49) од Скопје, паднала и се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестПреспанско езеро 50 сантиметри под апсолутниот минимум, уште ли ќе се чекаат дождовите?
Следна вестГоворот-коментар на Тони Стојановски испишан на ѕидовите во просториите на ФФМ