Скопјанка пријавила дека непознат маж и влегол дома и се самозадоволувал

Млада жена пријавила дека непознат маж влегол во нејзиниот дом во Скопје и почнал да се самозадоволува. Тој се обидел физички да ја нападне.

– На 03.05.2023 околу 04.15 часот во СВР Скопје, 33-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 02.00 часот во нејзиниот дом на подрачје на Центар, преку незаклучена врата влегло едно лице кое се самозадоволувало, а се обидело и физички да ја нападне, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестАнгелова, Ајдински, Дуев, Кочов, Спасевска и Ташковски во трка за ректор на УКИМ
Следна вестЗа викендот сончево и топло