За викендот сончево и топло

За време на викендот ќе преовладува претежно сончево и топло време. Утре и во недела во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

До средината на следната седмица времето ќе биде променливо, локално нестабилно со дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Претходна вестСкопјанка пријавила дека непознат маж и влегол дома и се самозадоволувал
Следна вестЧествување на Гоце Делчев: Почит кон делото на предводникот на македонското револуционерно движење