Сончево и потопло време со температура до 17 степени

Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје, сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.