Сончево и ветровито со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен, а попладне повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Во наредните денови следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури.

 

Претходна вестМакедонија го слави Илинден – празник на непокорот кој ја создаде македонската држава
Следна вестСАД го убиле лидерот на Ал Каеда Ал Завахари со дрон