Сончево со малку облаци и слаб ветер

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови.

Дневната температура ќе се движи од минималните – 5 степени па до максималните 18 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Минималната температура изнесува -2, а дневната ќе достигне 17 степени.

 

Претходна вестВо Црна Гора се апсат полицајци, кои соработувале со злогласниот „кавачки клан“
Следна вестВладата донесе одлука да ѝ донира хеликоптери на Украина