Сончево со температура до 18 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринските температури ќе се спуштат до еден степен, а дневните ќе се качат до 22 степени.

Во Скопје утринската температура изнесува 2 степени, додека максимално во текот на денот ќе се искачи до 18 степени.

Утре ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северен правец.

Претходна вестВечерва промоција на 3-от роман на Јанковски „Скриени желби, немирни патувања“
Следна вестШилегов: Подземната сообраќајница зад „Рамстор“ ќе се изгради до крајот на 2023 година