Сончево време со температура до 32 степени

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Во останатиот дел од Македонија времето денес ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој во североисточните делови повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени, јави УХМР.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

 

Претходна вестДвајца македонски државјани евакуирани по земјотресот во Мароко
Следна вестГол на Барди, Македонија освои бод против Италија