Прегазена и тешко повредена малолетничка на велоспиед во Прилеп

Малолетничка е тешко повредена откако била прегазена од „Југо“ во Прилеп, соопшти полицијата.

ВМР информира дека на 30.04.2024 во 09.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„11 Октомври“ во Прилеп патничко возило „Југо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(52) удрило во велосипед управуван од малолетничка, двајцата од Прилеп.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската болница Прилеп“, наведе МВР.

Претходна вестАпасиев: Македонска платформа за да запрат уценувањата на албанското малцинство при формирањето влада
Следна вестДимитриевски: Ароганцијата на оние кои дозволија отварање на бугарски клубови во Македонија е ненадминлива