Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Дел од корисниците на Волково и Кучково во Општина Ѓорче Петров од 7 до 16 часот ќе немаат електрична енергија.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, прекинот на струја е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Претходна вестЕурофарм Пелистер убедлив против Тиквеш, титулата патува кон Битола
Следна вестБалканот се тресе, земјотреси во Србија, Хрватска, Албанија и Грција