Ископана човечка коска во дворот на Клиничкиот центар во Скопје

МВР информира дека кај Клиниката за психијатрија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при изведување на градежни работи – вршење на ископ, била пронајдена коска, најверојатно човечка.

Од полицијата тврдат дека сознанијата сепак укажуваат на место каде порано имало гробишта.

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје и известен бил јавен обвинител, информира МВР.

Претходна вестСоветот за човекови права на ОН ќе расправа за Македонија
Следна вестЕурофарм Пелистер убедлив против Тиквеш, титулата патува кон Битола