Спасен заглавен турски државјанин меѓу струмичкото село Коњарево и граничниот премин со Бугарија

Спасен е заглавен турски државјанин меѓу селото Коњарево и граничниот премин со Бугарија, информира денеска Центарот за управување со кризи.

-По добиен повик на 112 за заглавен турски државјанин во пределот меѓу селото Ново Коњарево и граничниот премин со Бугарија, регионалниот ЦУК Струмица веднаш остварил комуникација со СВР Струмица, по што граничната полиција Ново Село излегла на терен и го пронашла лицето, коешто живо и здраво безбедно е извлечено од теренот, соопшти Центарот.

ЦУК потсетува и за внимателност при прошетките во природата, на повисоките места и планините во нашата држава, бидејќи при зимски услови, на места со снег и мраз е лизгаво, особено на осоите на почетокот и на крајот од денот.

 

Претходна вестЧетиринаесет лица возеле без дозвола, осуммина зборувале на телефон…, казнети 137 возачи
Следна вестКако баш пред избори им текна за делење 7.000 ваучери за инвертери?