Таксист од Скопје пренесувал и продавал марихуана во Куманово

Педесет и двегодишен скопјанец, вработен во такси-компанија, е осомничен за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Полицијата го фатила во средата навечер во Куманово, при што на самото место кај него се пронадени 156 грама марихуана.

Обвинителството бара за време на постапката тој да биде во притвор.

Претходна вестПопова Шапка доби супермодерна жичница, а паркинг кога?
Следна вестИдентификуван уште еден член на „Јавна соба“, но тој е на Малта