Тепачка во косовскиот парламент, Курти испрскан со вода

На денешната седница на Собранието на Косово дошло до физичка пресметка меѓу претставници на владејачката Самоопределување и претставници на опозициските партии.

Не се знае точно што се случило, но во еден момент Курти бил полеан со вода и почнале да се собираат пратеници, по што настанала тепачка, пишува Коха.Според косовските медиуми додека Курти зборувал за планот за деескалација на Северот, во еден момент му пришол пратеникот на ПДК Мергим Љуштак и го полил со вода.

Претседателот на Собранието Гљаук Коњуфца побарал интервенција од полицијата.

Претходна вестБугарската мафија краде автомобили на туристи во Грција, Македонците и Србите најчести жртви
Следна вестМладите претеруваат или навистина немаат добри услови за раѓање деца?