Тешко повредена 82-годишна жена додека се возела во автобус на ЈСП

Постара жена е тешко повредена додека се возела со автобус на ЈСП „Скопје“, соопшти полицијата.

МВР наведува дека на 29.03.2024 во 13:00 часот во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје М.З.(82) од Скопје пријавила дека  додека се превезувала како патник во автобус на ЈСП се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНепознати сторители ги искршиле прозорците на манастирот „Свети Атанасиј“ на тетовското Кале
Следна вестМакедонски државјанин уапсен во Косово при обид да продаде 96.000 фалсификувани долари