Тинејџер се обидел да ограби банка во Аеродром

Едно лице е приведено ноќеска при обид да изврши кражба на подрачјето на скопската општина Аердором, соопшти полицијата.

МВР информира дека утрово околу 03.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци, со живеалиште во Скопје.

-Тој бил затекнат при обид да изврши „тешка кражба“ во филијала на банка на подрачјето на општина Аеродром.Лицето било задржано во Полициската станица Аеродром и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Претходна вестПовторно се испраќаат лажни СМС пораки за наводни пратки
Следна вестТорба со поголема сума на пари била пронајдена кај Австриецот што загина на патот Тетово-Попова Шапка