Трет ден е исчезнат средношколецот Слаѓан Цаневски, се одзива на името „Иша“

Трет ден семејството на средношколецот Слаѓан Цаневски очајно се надева дека нивниот син ќе се врати дома. Исчезнал завчера попладне отако заминал од дома и не се вратил.

Слаѓан учи во училиштето за ученици со оштетен говор и слух во населбата Маџари. Семејството апелира за помош.

-Доколку некој го види или го препознае веднаш да ја контактира полицијата. Детето се одзива на името „Иша“, порачуваат блиски на семејството на социјалните мрежи.

Претходна вестРекордни 535 новозаболени од Ковид-19 во Македонија, починале шест лица
Следна вестСе снима игран филм „Зајко“ во Скопје, сообраќајот пренасочен