Уaпсен 39-годишник од Студеничани, возел украден џип

Вчера попладне, во 15.40 часот, на граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода 39-годишниот Џ. Р. од село Црн Врв, општина Студеничани, извести МВР.

-При извршена гранична контрола било констатирано дека патничкото возилото ‘Џип Компас’, со италијански национални ознаки, кое го управувал, сопственост на правно лице од Италија, е евидентирано во базата на Интерпол како украдено, соопшти МВР.

Тој бил задржан во Полициското одделение Мирковци, а возилото било одземено за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестУзурпирал земјиште и наплаќал паркинг кај поликлиниката „Бит Пазар“, доби кривична пријава
Следна вестЗа 23 години во Македонија изгореле 2,5 милиони метри кубни шума на 201.121 хектар