Уапсени две млади лица во Аеродром, носеле марихуана со себе

Двајца скопјани синоќа се приведени од страна на полицијата заради поседување на марихуана.
Во сооштението на МВР се наведува дека акцијата се случила во скопската населба Аеродром.
-Синоќа во 22.10 часот на улица „Владимир Комаров“ лишени од слобода се П.П. (21) и А.Ј. (22) од Скопје бидејќи кај нив била пронајдена марихуана, соопшти полицијата.
Претходна вестГореше синоќа „Ауди А8“ во Скопје
Следна вестЗаев е упорен: Избори ќе има на 5 јули