Украинците велат дека имаат сериозен недостиг на муниција

Украинските власти денeска соопштија дека армијата се соочува со сериозен недостиг на муниција, по речиси две години борби против руските сили.

– Недостигот од муниција е многу реален и итен проблем со кој се соочуваат нашите вооружени сили во моментов“, рече украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров.

Претходна вестХекуран Асани и Милан Кораќ назначени за нови директори во М-НАВ
Следна вестСемејно насилство во Аеродром, жена нападната од сопругот