Утрово земјотрес го затресе Скопје, епицентарот бил во тетовско

Рано утрово Скопје се затресе од земјотрес. Имено, земјотресот со локална Рихтерова магнитуда од пет степени бил регистриран рано изутринава во 04 часот и 54 минути во епицентралното подрачје Тетово-Гостивар односно 50 километри југозападно од Скопје.

Потресот најсилно бил почувствуван во Тетово и Гостивар. Засега нема информации дали има некакви материјални оштетувања.

Тресењето било почуствувано и во Прилеп и Битола.

 

Претходна вестИма ли некој во Владата што сериозно гледа кон стопанството?
Следна вестКаде да ги пријавиме шетачките кози среде Скопје?