Велосипедист тешко повреден во скопско Батинци

Со тешки телесни повреди се здобил велосипедист во сообраќајната несреќа што се случила вчера во 12.15 часот во скопското село Батинци.
-Во незгодата учествувало патничкото моторно возило „Голф“ со кое управувал М.Н. (21) од село Батинци и велосипедистот Б.С. (59) од истото село. Повредениот е префрлен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира полицијата.