Велосипедист тешко повреден во скопско Батинци

Со тешки телесни повреди се здобил велосипедист во сообраќајната несреќа што се случила вчера во 12.15 часот во скопското село Батинци.
-Во незгодата учествувало патничкото моторно возило „Голф“ со кое управувал М.Н. (21) од село Батинци и велосипедистот Б.С. (59) од истото село. Повредениот е префрлен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира полицијата.
Претходна вестДенеска средните училишта ќе ги објават примените ученици, ќе има ли квалификациони испити?
Следна вестМотоциклист загина на булеварот „Киро Глигоров“