Во Боговиње убиен 47-годишен маж

Убиство на едно лице се случило денеска претпладне во Боговиње, тетовско, соопшти полицијата.

Според информациите, убиен е 47-годишен маж со иницијали А.Ј. Најпрво настанала вербална расправија, по што М.М. (50) го убил, а веднаш бил приведен од полицијата.

-Денеска (02.06.2024 година) во 10.30 часот на улица „Цветан Димов“ припадници на полицијата од СВР-Тетово го лишиле од слобода лицето М.М.(50) од Боговиње, Тетово, кој управувал „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки. Тој е осомничен дека околу 10.15 часот со огнено оружје го убил А.Ј. На местото на настанот се Јавен обвинител и полициски службеници кои вршат увид, стои во соопштението на МВР.

Фото: Принтскрин, ТВ 21

Претходна вестГаши: Не знам дали сме ветиле точен датум за уставни измени
Следна вестПешак прегазен и тешко повреден во Јурумлери, скопско