Во Скопје 164 санкционирани возачи, 66 за брзо возење

Во контролите во областа на сообраќајот на територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 66 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 34 санкции за возење под дејство на алкохол.

МВР денеска соопшти дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестАпасиев: За еден викенд собравме скоро половина од потребните потписи
Следна вестОскаровска гала вечер со црвен тепих во НОБ