Во Скопје се вози пребрзо, без возачка дозвола и се разговара на мобилен

На територијата на Скопје полицијата вчера казнила 230 возачи, од кои најмногу, 42 се за пребрзо возење, 36 биле без возачка дозвола, 17 имале технички неисправни и нерегистрирани возила, а 24 зборувале на мобилен телефон додека возеле.

Седум казни се напишани за минување на црвено светло, 33 за непрописно паркирани возила и 11 казни за неносење заштитна маска.

Претходно, МВР соопшти дека само во општина Сарј вчера се изречени 65 сообраќајни казни, од кои најголем број за непоседување возачка дозвола.

Претходна вестКовид-19 во Скопје: 19 лица се примени во болница, 28 заминале дома
Следна вестСобранието ќе зависи од заболени пратеници или од компромис на власта и опозицијата?