Во скопска бања нападната 95 – годишна скопјанка

Постара жена била физички нападната од друга жена со која престојувала во бања.

-На 17.01.2021 во 15.30 часот во полициска станица Петровец, С.К. пријавила дека нејзината мајка П.К.(95) од Скопје била физички нападната од друга жена со која престојувала во бања во близина на Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестСончево и студено, температура до 3 степени
Следна вестНа Царовска и фали поддршка за реформата па ја најде во „меѓународната заедница“