Во скопско: Малолетник пукал со пиштол во куче и ранил малолетник

Малолетник ранил малолетник со истрел од пиштол. Имено, шеснаесет годишно момче од скопското село Бојане вчера било рането со огнено оружје, по што било донесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување помош. Инцидентот се случил во селото Копаница.

Во врска со настанот уапсен е 16-годишник од с.Копаница, скопско, за кој било пријавено дека пукал во куче, но го погодил малолетникот. Пиштолот бил пронајден и се преземаат мерки за расчистување на настанот и утврдување на причините за пукањето.

Претходна вестБројката на починати пациенти се доближи до 750, до каде е анализата што ја најави министерот Филипче?
Следна вестШто научија денеска растрчаните Заев, Царовска и Пендаровски во школите и факултетите?