Волкановски за битката со Топруија: Ќе го скршам уште во првата рунда

36 – годишниот Александар Волкановски австралиски борец во мешани боречки вештини со македонско потекло кој е специјализиран е за перолесната категорија испрати порака до Илија Топурија пред нивната борба која е закажана за 17 февруари.

Волкановски е полн со самодоверба пред битката и смета дека ќе му одржи добра лекција на Топурија во рингот.

– Прогнозата е дека ќе му одржам добра лекција. Ќе биде посрамотен. Мислам дека ќе го скршам уште во првата рунда. Знам дека нема да биде лесна борба, но мислам дека ќе скршам во првите минути, а ќе ја завршам битката во втората рунда, кажа Волкановски.

Претходна вестБајден до Вучиќ: САД силно го поддржуваат патот на Србија во ЕУ
Следна вестОстанува ли Пендаровски сам?