Возач тешко повреден, излетал од пат во битолско

На 29.07.2020 во 23.50 часот се случила сообраќајна незгода на регионалниот пат Новаци-Битола, кај с.Логоварди, битолско, во која  Ј.Б.(59) од општина Новаци, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот.

Тој е пренесен во Клиничка болница Битола за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата изврши увидна екипа на СВР Битола.

Претходна вестТешка сообраќајка во Битола: Почина младо момче кое возело електричен тротинет
Следна вестНовиот поглавар на ИВЗ позитивен на коронавирус