Времето денес сончево и натпросечно топло со мала локална облачност

Времето денес се очекува да биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Во Скопје претежно сончево и тивко.

Претходна вестПелистер во драматичен натпревар поразен од Сутјеска
Следна вестПо јавниот судир меѓу Села и Таравари, почнаа и тепачките меѓу членовите на АА