Запалени две возила на 28-годишен скопјанец, сторителот пукал со пиштол кон таткото на сопственикот

Околу четири часот утрово во скопската полиција било пријавено дека на улицата „Христофер Жефаровиќ“ биле опожарени автомобил „фолксваген пајтон“ со скопска регистрација и „фолксваген туарег“ со светиниколска регистрација, и двата во сопственост на 28-годишниот И.Ф. од Скопје.

Таткото на сопственикот на возилата С.Ф.(54) се обидел да го фати лицето за кое се сомнева дека ги запалило возилата, но тоа испукало еден куршум од пиштол и избегало.

Повредени во настанот нема, а увид на местото извршиле службеници од полициската станица во Гази Баба од каде преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестПочинаа уште 5 лица, 127 новозаразени
Следна вестОсвен што дивјачки се градат зданија во Скопје не гледам нешто добро од градоначалниците