Запленети над 5.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје денеска на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија 5.382 парчиња пиротехнички средства.

Во врска со случајот е приведен О.Д.(25). По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Претходна вестМизрахи со час по историја за Заев, а премиерот и зборуваше „европски“…
Следна вестСкопје – градот на солидарноста со 3 милиони денари ќе помогне на Петриња и на Загреб