Земјотрес од 4,1 степени утрово во Србија

Утрово во 07:42 часот земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во регионот на Кладово, соопшти Републичкиот сеизмолошки завод.

Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат помали оштетувања на зградите во епицентралното подрачје, јавуваат српските медиуми.

Засега нема извештаи за евентуална штета.

Претходна вестДел од Карпош без струја
Следна вестМицкоски очекува над 55 пратеници на осми мај