Дел од Карпош без струја

ЕВН Македонија АД и Регионалниот центар за управување со кризи-Град Скопје, ги известува граѓаните дека, поради планирани технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат:

-Во период од 09:00 – 12:00ч дел од корисниците во с. Бардовци ( о.Карпош);

-Oд 09:30-14:00ч корисниците од ул.Дрезденска (о.Карпош).

Претходна вестДенес сончево и топло со темпратури до 27 степени, на 1 мај дожд и грмежи
Следна вестЗемјотрес од 4,1 степени утрово во Србија