Женската фудбалска репрезентација на Македонија доби нов селектор

Фудбалската федерација на Македонија го назначи Александар Андов за нов селектор на македонската женска А репрезентација.

Александар Андов досега ја извршуваше функцијата асистент во стручниот штаб на досегашниот селектор, Кирил Изов.

Фудбалската федерација на Македонија му се заблагодари на Изов за неговиот професионализам и посветеност во текот на извршувањето на селекторската функција и му посака среќа во понатамошната кариера.

Претходна вестФизичка пресметка меѓу две жени во Аеродром
Следна вестКампања „Паркирај совесно и одговорно“