Концерт на виолинистките Кодратенко и Богоевска

„Контемплација со Перт и Шнитке“ е насловот на вечерашниот концерт во Филхармонијана кој како солисти настапуваат виолинистките Анна Кондратенко и Ева Богоевска.

Почнува во 20 часот, диригент е маестро Емил Табаков од Бугарија, а на програмата се Кончерто гросо бр.1 од А.Шнитке, Трисагион од А.Перт и „Малата Данелиада“ од Г.Канчели.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Цените ќе растат и за 50%, а горивата над 80 денари за литар, a Заев вели тоа е најдоброто
Следна вестУлици мислиш со јогурт се обележани