Маж пукал на свадба и повредил 25-годишник

Дваесет и деветгодишник пукал на семејна веселба во кумановското село Черкези и погодил сограѓанин. Тој е приведен, а за настанот е известен Јавен обвинител.

Полицијата објави дека се работи за момче со иницијали Е.Г. (29) и дека испукал неколку кушруми, пришто го повредил Е.М.(25) од Куманово.

Дваесет и деветгодишникот е приведен, а за настанот е известен Јавен обвинител.

Претходна вестПремиера на „Оловното војниче“ со оркестарот на Македонската филхармонија
Следна вестДСЗИ ќе изврши вонреден инспекциски надзор во прилепската болница по смртта на новороденчето