Млади се журкале во „Бисер“, надлежните пак доцнат со реакција

Журка со многу млади, без заштити маски, со недржење на дистанца, со голем ризик од пренесувањето на корона вирусот е она што се случувало во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром. Снимките од тоа вчера беа споделени на социјалните мрежи. Јасно се гледа дека по кафулиња има многу млади при што не се почитуваат превентивните мерки.

Случаите со непочитувањето на заштитните мерки против корона вирусот, очигледно, се повторуваат на разни места во Македонија и надлежните треба да реагираат побудно. Реакциите треба да бидат навремени бидејќи сега пак ќе се реагира доцна, сега ќе се растрчаат инспектори, а треба да се растрчани за да спречуваат… 

Претходна вестЗа две и пол години државните институции потрошиле 8 милиони евра за нови возила
Следна вестСе појави сопственикот на дивоградбата кај „Мавровка“: Ќе тужам и ќе барам отштета за уривањето