Скопјанец со својот „сеат леон“ излетал од патот кај Бучим, возачот тешко повреден

Едно лице е потешко повредено во сообраќајката што се случила синоќа кога на магистралниот пат Радовиш-Штип во близина на раскрсницата за с.Бучим патничко моторно возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М(41) од с.Огњанци-Петровец, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото и бил пренесен во Клинички центар Штип. Известен е јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.
Претходна вестПрилепчанец удрил во ѕид со машина за сечење дрва, двајца повредени
Следна вестМлад кичевчанец падна во рацете на полицијата