Сончево со мала до умерена облачност, температури до 17 степени

Во Скопје и околината времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност,  ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе се движат од -1 до 15 степени.

На подрачјето на Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови на земјата ќе има услови за слаб локален дожд, а на високите планини слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурите ќе се движат од -1 до 17 степени.

Претходна вестПаднал од мотор, одбил да оди на лекар, најден починат
Следна вестТргнува враќањето на приватните превозници во јавниот градски превоз