Сончево со малку облаци

Времето денеска преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло особено во повисоките места и на планините.Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 4, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 11 степени.