Тешка сообраќајка кај скопска обиколница, еден починат и двајца повредени

Еден починат, а двајца биле повредени во тешката сообраќајка која се случила вчера на скопската обиколница. Возачот кој ги прегазил побегнал.

– На 07.03.2023 во 18.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во насока од Куманово кон Тетово, во близина на клучка Стенковец, товарно возило удрило во Б.Џ.(31) од с.Романовце, кумановско, Ш.Е.(34) и Р.Е.(30), двајцата од с.Танушевци, скопско, кои биле до паркирано товарно возило „ман“ со кумановски регистарски ознаки, по што го напуштило местото, информираат од МВР,

На местото на несреќата починал Р.Е., а смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. Со телесни повреди се здобиле Б.Џ. и Ш.Е., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Претходна вестРСБСП: Жените поретко предизвикуваат сообраќајни незгоди со фатални последици
Следна вестПриоритети на новиот министер за здравство Меџити: Решение за хаосот од возила, позитивна листа на лекови, поголеми плати..